Фелисиано Лопес на финал в Щутгарт след луд мач

18 юни, 2017
377 преглеждания

Фелисиано Лопес се класира за финал на турнира на трева в Щутгарт, който е от категория АТР 250. В невероятен двубой, продължил повече от два часа, испанецът надви друг левичар – представителя на домакините Миша Зверев с 6:7 (2), 7:6 (4), 7:5. Двамата сервираха на изключителна висота и първите точки за пробив в двубоя се откриха в последния гейм. Тогава, сервирайки за трети пореден тайбрек в мача, Зверев допусна изоставане с 15:40, а Лопес реализира втория мачбол и си гарантира място в неделния финал.

Там негов съперник ще бъде Люка Пуй (№4), който в изцяло френски сблъсък надви Беноа Пер със 7:6 (5), 7:5.Лопес и Зверев приключиха двубоя с еднакви показатели асове / двойни грешки – по 15 към 2. В неделя Фелисиано Лопес ще излезе за своя четвърти финал на турнир на трева. Испанецът е двукратен шампион в Ийстборн (2013, 2014), а освен това има и един загубен финал в Куинс Клъб (2014), където отстъпи пред Григор Димитров.