Федерер продължава по план

22 юни, 2017
270 преглеждания

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира на тревни кортове в Хале, който е от категория АТР 500. 35-годишният швейцарец надигра във втория кръг представителя на домакините Миша Зверев със 7:6 (4), 6:4. По-големият от братята Звереви оказа сериозна съпротива на Федерер в първия сет и в целия мач допусна само един пробив, но това се оказа решаващо.В първия сет Федерер имаше точки за пробив, които бяха на практика и сетболи при 5:4 в своя полза, но германецът се измъкна.

Стигна се до тайбрек, в който швейцарецът реализира бърз мини-пробив за аванс от 2:0. Зверев не се смути от това и върна мини-робива, като поведе с 4:3. Следващите 4 точки обаче бяха спечелени от Федерер и 8-кратният шампион в Хале взе първия сет.Във втората част Федерер успя да пробие на 15 за 5:4 и получи шанс да затвори двубоя със своя сервис.

Швейцарецът реализира втория си мачбол и с гейм на 30 сложи точка на спора, класирайки се на 1/4-финалите. Там той ще срещне друг германец – Флориан Майер, който надделя над №6 в схемата Люка Пуй (Франция) с 6:7 (6), 6:4, 6:3.Федерер има само един загубен сет в 7 мача срещу Майер в кариерата си досега, като три от победите му са били именно в Хале (2005, 2012, 2015).