Дебютантът Медведев отстрани Вавринка

4 Юли, 2017
309 преглеждания

Първата голяма изненада на Уимбълдън е факт. Петият поставен Стан Вавринка напусна турнира в Лондон.Руснакът Данийл Медведев отстрани швейцареца след 6:4, 3:6, 6:4, 6:1 след два часа и 13 минути игра. За 21-годишния московчанин това беше първи двубой в „Ол Инглънд клъб“.

Медведев изигра поредния си силен мач на трева, докато Вавринка загуби и втория си двубой на тази настилка през сезона. Стан имаше и проблеми с лявото коляно, заради което поиска лекарска помощ.След разменени сетове, в третия 49-ият в ранглистата Данийл стигна до сетпойнт в заключителния гейм на третата част и го реализира веднага, след което играта на финалиста от „Ролан Гарос“ се разпадна. След 1:1 в четвъртия сет Медведев не загуби нито гейм до края на двубоя.

Руският тенисист завърши срещата с 40 печеливши удари при 26 непредизвикани грешки. Вавринка направи 31 уинъра и 38 грешки.Във втория кръг Данийл Медвед ще се изправи срещу белгиеца Рубен Бемелманс.