Каратанчева приключи в Румъния

19 Юли, 2017
276 преглеждания

След 3 победи в квалификациите Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на основната схема на турнира на червени кортове в Букурещ от категория „Интернешънъл“.Тя отстъпи на представителката на домакините Александра Дюлгеру, също минала през пресявките, с 1:6, 2:6 след 64 минути игра на централния корт. Така приключи българското участие в турнира.Мачът не започна добре за софиянката.

Дюлгеру поведе с 4:0, преди Каратанчева да успее да вземе гейм на свой сервис, което беше всичко, което успя да направи в сета.Втората част започна по-равностойно, но румънката, която спечели „Алианц къп“ в София през 2009 година, проби на 15 за 3:1. След това Дюлгеру проби пак и при 5:1 сервираше за победата, но 27-годишната Сесил върна единия брейк. Веднага след това обаче националката ни за „Фед къп“ отново беше пробита и срещата приключи.

Каратанчева взема 19 точки за световната ранглиста, където е 231-а сега, както и 1925 долара от наградния фонд.