Бертенс спечели титлата в Гщаад от втория опит

23 Юли, 2017
425 преглеждания

Поставената под №2 Кики Бертенс спечели трофея от турнира на червени кортове в Гщаад, който е от категория WTA International. На финала холандката се наложи над третата в схемата Анет Контавейт – 6:4, 3:6, 6:1. Срещата продължи близо 2 часа, а след последната точка Бертенс вдигна победоносно ръце и взе реванш за загубата на финала в надпреварата преди година. В първия сет Бертенс поведе с 3:0 гейма, но Контавейт изравни за 3:3.

Ключовият брейк за холандката дойде в седмия гейм, след което тя успешно затвори сета. През втората част естонката проби за аванс 3:1 гейма и до края не позволи на опонентката си да мисли за връщане в сета. Така се стигна до финална трета част, където интрига нямаше. Бертенс даде на съперничката си само един гейм и реализира още първия си мачбол.

За холандката това е четвърта титла в кариерата.За Костанвейт това беше трети финал в кариерата и втори на територията на Швейцария. По-рано през сезона тя достигна и до последния мач в Бийл, където също се размина с трофея.