Доминацията на Иснър в Атланта продължава

28 Юли, 2017
368 преглеждания

Поставеният под №2 в схемата и 3-кратен шампион в турнира Джон Иснър винаги намира най-добрата си форма, когато стъпи на кортовете в Атланта, Джорджия. Двубоят му срещу Вашек Поспишил в сряда вечер не направи изключение. Американецът спечели 40 от изиграните 44 точки на свой начален удар и се поздрави с успеха с 6:3, 6:4, гарантирайки си място на четвъртфиналите в турнира. „Обичам да се връщам тук.

Чувствам се комфортно и ми доставя удоволствие да играя на този турнир, затова се връщам всяка година”, коментира Иснър. Иснър спечели титлата в Атланта през 2013, 2014 и 2015. Освен това той е и 3-кратен финалист – 2010, 2011, 2016. Той има общо 24 победи и едва 4 загуби в тази надпревара.

В спор за място на полуфиналите Иснър ще срещне Лукаш Лацко, който надви с 6:3, 6:1 роденият именно в Атланта Доналд Йънг. През целия двубой Лацко не позволи на опонента му да стигне дори до точка за пробив и за 3-и път в кариерата си ще играе на четвъртфиналите (2010, 2014).За първи път в кариерата си на четвъртфинал ще играе талантливият американец Томи Пол, който стигна до обрат срещу Малек Джазири – 6:7 (5), 6:4, 6:3. Нещо повече – 20-годишният Пол успя да навакса пасив 1:3 гейма във финалния трети сет, преди да се поздрави с успеха след 2 часа и 18 минути игра.

Следващият опонент на Пол ще бъде ветеранът от Люксембург Жил Мюлер.