Четвърта поредна победа за Виктория Томова

11 Окт., 2017
346 преглеждания

Серията на Виктория Томова продължава. Българката се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в зала в Линц, който е от категория WTA Internetional, след като победи с 2:1 сета „щастливата губеща“ от квалификациите Наоми Броуди (Великобритания). В отделните части Вики се наложи с 3:6, 7:6 (6), 6:4 след 2 часа и 10 минути игра. За българката това беше 4-а последователна победа в турнира, който за нея започна от квалификациите.

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ ГЕЙМ ПО ГЕЙМВ сряда Вики ще получи заслужена почивка, а в четвъртък ще излезе на корта за двубоя си от втория кръг, където нейна съперничка ще бъде победителката от срещата Виктория Голубич (Швейцария) – Катерина Синякова (Чехия, №6). Към момента Томова има гарантирани 19 точки за ранглистата. При успех в четвъртък ще добави още 30 и ще се класира за четвъртфиналите. Водач в схемата е Магдалена Рибарикова от Словакия, с която Вики може да се срещне евентуално на полуфиналите.

Победата днес беше първа за Виктория Томова в основна схема на WTA турнир от началото на годината.