Григор Димитров: Допуснах много грешки, важна е победата

12 Окт., 2017
356 преглеждания

Григор Димитров остана доволен от победата над Райън Харисън (САЩ) в мача между двамата от втория кръг на турнира в Шанхай. Българинът се наложи с 3:6, 6:3, 7:6 (6) след повече от два часа и половина игра на централния корт и за първи път в кариерата си се класира за осминафиналите в китайския мегаполис. Григор показа здрави нерви и характер, като навакса изоставане с 2:4 гейма във финалния сет, както и 3:6 точки в тайбрека, където спаси 3 последователни мачбола, преди да се наложи с 8:6 точки. „До последно се надявах.

Изоставах с 3:6, а Райън играеше просто изключително. Той заслужаваше да спечели днес. При най-важните точки играх със сърце. Чувствах се добре на корта, но осъзнавам, че можех да загубя.

Като за първи мач не бях в оптимално състояние, търсех играта си. Щастлив съм, подобни мачове означават много за мен – когато не показваш най-доброто от себе си. Допуснах спад в представянето си в третия сет. Изиграх един слаб гейм, а той заигра по-освободено.

Търсех начин да се върна в мача. Не мога да си позволявам подобни грешки. Срещу съперник от поставените по-високо надали щях да мога да постигна това. Това е добър урок за мен.

Ще се подготвя за следващите мачове и се надявам да не правя такива грешки“, коментира Димитров в интервюто на корта.Следващият съперник на българина отново ще бъде американец – победителя от двубоя между Сам Куери и Франсис Тиафо.