Васко Младенов отпадна на старта във Виетнам

26 Окт., 2017
359 преглеждания

Българинът Васко Младенов отпадна в първия кръг на турнира от сериите „Чалънджър“ в Хо Ши Мин (Виетнам) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Квалификантът Младенов претърпя поражение от тайванеца Джейсън Цзюн с 3:6, 3:6 за 68 минути.28-годишният софиянец на два пъти навакса пробив пасив в първия сет, но допусна трети брейк в осмия гейм и това се оказа решаващо. Във втората част започна равностойно, но след 2:2 Младенов загуби четири от следващите пет гейма и беше елиминиран.

Българинът все пак заработи 520 долара и 3 точки за световната ранглиста, в която заема 1418-ото място в момента. 28-годишният Цзюн, който е роден в САЩ, е 273-и в световната ранглиста.Младенов и Вадим Урсу от Украйна продължават на четвъртфинал на двойки. Там ги очакват третите в схемата Рубен Гонсалес (Филипини) и Хънтър Рийз (САЩ).