Надал се бетонира на върха

3 Ное., 2017
350 преглеждания

Рафаел Надал записа една от най-важните си победи за годината. Испанецът надви Хьон Чун (Южна Корея) със 7:5, 6:3 и се класира за осминафиналите на „Мастърс 1000“ турнира в Париж. Успехът днес гарантира на Рафа запазването на първото място в ранглистата поне до края на годината. Първият сет премина през много обрати.

Надал първи се пропука и допусна пробив за 1:2, но след това спечели 4 последователни гейма и дръпна в резултата с 5:2. Азиатецът обаче успя да върне брейка, при това с гейма на 0 и изравни за 5:5. Последната дума в първата част все пак беше за Рафа, който при 6:5 в своя полза поведе с 40:0 и реализира първия сетбол. През втората част Рафа проби за 5:3, след което със сервис на своя страна си подпечата крайния успех.

За четвърти път в своята кариера Надал ще завърши годината като №1 в света. Предишните случаи бяха през 2008, 2010, и 2013-а. В спор за място на четвъртфиналите Рафа Надал ще срещне Пабло Куевас.