Мико на победа от основната схема в Чили

12 Ное., 2017
331 преглеждания

Димитър Кузманов се класира за решителния трети кръг от квалификациите на турнира на червени кортове от серията „Чалънджър“ в Сантиаго (Чили) с награден фонд 50 000 долара и гостоприемство. Поставеният под номер 2 в пресявките Кузманов победи бразилеца Фабрисио Нейш със 7:6 (4), 7:5. Българинът отрази всичките 9 възможности за пробив на съперника, а реализира единствения брейк в края на втория сет, за да стигне до успеха след 2 часа и 15 минути игра.Така в мача за влизане в основната схема 24-годишният пловдивчанин ще се изправи срещу 193-сантиметровия представител на домакините Алехандро Табило.

20-годишният левичар Табило, който е роден в Канада, но живее и тренира в САЩ, е 663-и в световната ранглиста, с 280 места по-назад от Кузманов. Двамата не са се срещали досега.