Шампионско завръщане на Серина в града на любовта

29 май, 2018
355 преглеждания

Бившата №1 в света Серина Уилямс се завърна на „Ролан Гарос“ с победа. Американката, трикратна победителка в турнира, се справи с чехкинята Кристина Плишкова със 7:6 (4), 6:4 в мач продължил час и 45 минути.Въпреки че не показа най-добрата си игра, носителката на 23 титли от Големия шлем прояви характер и успя да пребори своята съперничка. Двете изиграха много оспорван първи сет, който премина без пробиви, а в последвалия тайбрек 36-годишната американка успя да наложи волята си и да го спечели със 7:4.

Вторият сет започна с предимство за левичарката Плишкова, която поведе с 2:0. Последваха три поредни гейма за Уилямс, която обърна до 3:2, но след нов пробив за чехкинята резултатът бе равен – 3:3. В този момент Серина отново взе преднина, реализирайки пробив в седмия гейм – аванс, който задържа до края на мача.Във втория кръг във френската столица Серина ще срещне поставена тенисистка – австралийката Ашли Барти, която е №17 в схемата.