Мугуруса остава в битката за първото място в света

2 юни, 2018
379 преглеждания

Шампионката от 2016-а година Гарбине Мугуруса се класира за осминафиналите на „Ролан Гарос“. Това стана факт, след като поставената под №3 испанка се наложи с 6:0, 6:2 над финалистката от 2010-а година Саманта Стосър. Срещата продължи едва 62 минути. Мугуруса спечели първите 8 гейма, което и осигури преднина 6:0, 2:0.

Стосър успя временно да се съвземе от шока и изравни за 2:2 във втората част, но последва нова серия на испанката и мачът приключи. Стосър приключи срещата с 6 печеливши удара и 20 непредизвикани грешки. Балансът при Мугуруса беше коренно различен – 15 уинъра и 9 грешки.В спор за място на четвъртфиналите Мугуруса ще се изправи срещу украинката Леся Цуренко, която в същото време надви Магдалена Рибарикова с 6:2, 6:4.

С оставането си в турнира Мугуруса запазва шансове и за първото място в ранглистата.