Григор срещу Джокович в Куинс Клъб

19 юни, 2018
369 преглеждания

Новак Джокович ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите АТР 500 в Куинс Клъб. По-рано днес Гришо победи босненеца Дамир Джумхур в три сета, а след това Джокович записа бърз успех над Джон Милман с 6:2, 6:1. Участващият с уайлд кард сърбин бе много солиден на собствен сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като от своя страна взе пет пъти подаването на австралиеца. Джокович загуби едва 10 точки на своя сервис и затвори мача след час и четири минути игра.

Това ще бъде осма среща между Джокович и Димитров, като до момента българският тенисист има една победа и шест загуби.Успехът за хасковлията дойде на Мастърса в Мадрид преди пет години, а единственият им мач на трева до момента бе на Уимбълдън през 2014-та година, когато Джокович се наложи в четири сета на полуфиналите. Двубоят между Джокович и Димитров ще се играе в четвъртък.