Джокович: Рано е да говорим за Голям Шлем

6 май, 2016
489 преглеждания

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в МадридЛидерът в мъжкия тенис Новак Джокович бе в отлично настроение след експресната победа над Роберто Баутиста Агут, за която сдаде едва 3 гейма. Той бе попитан готов ли е да спечели 4-те големи турнира тази година:„Радвам се, че мога да го изненадвам, след дългия пети гейм всичко тръгна добре за мен. Станах по агресивен, не му давах толкова време за отговор, удрях плоско по линиите, слайс, миксирах ударите, което не му хареса.

Доволен съм. Първият ми мач бе солиден, но днес направих и неща, които тогава не успях, това ми дава повече самочувствие. Сезонът е дълъг, вярвам в себе си, но е рано да се говори за Голям Шлем.“28-годишния сърбин, шампион в Мадрид преди 5 години, чака съперник за четвъртфинала между Раонич и Цонга:„И двамата имат добър сервис, което е предимство, Раонич е малко по-силен и височината тук му дава предимство, но Жо се движи отлично по корта.

Трябва да връщам повече топки и да подавам добре.“Ноле бе помолен да коментира проявата на Бърнард Томич, който пробва ретур с дръжката на ракетата си при троен мачбол на Фабио Фонини, преди да загуби 2:6, 4:6.„С Бърнард се познаваме, тренираме заедно доста и говорим за всичко. Разбрах какво е направил, не е добре и той го знае, млад е, но май не прави нещата по правилен начин.

Извън корта е добро момче, но е емоционален, трябва малко повече да се компрометира с нашия спорт. Но се учи, аз също съм правил неправилни неща, за които после съжалявах, така помъдряваш, това са големи уроци.“, каза Ноле. Той разказа с усмивка за мача на Реал и Манчестър Сити:„Бях на Бернабеу и се насладих се на футбола и впечатляващата атмосфера, интензитета и важността на мача, яката игра от двата отбора…

Реал ще празнува на финала, сигурен съм“.