Александър Лазаров продължава след обрат

12 Юли, 2018
304 преглеждания

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Крамзах (Австрия) с награден фонд 15 хиляди долара. Лазаров победи поставения под номер 8 Давид Пихлер (Австрия) с 2:6, 7:5, 6:1 за 2:07 часа.Българинът загуби първия сет, но направи решаващ пробив в 12-ия гейм на втората част и изравни резултата. В третия сет Лазаров доминираше, взе първите пет поредни гейма и без проблеми затвори мача.

Българинът си осигури 2 точки за световната ранглиста и 292 долара, а следващият му съперник ще бъде Йоханнес Хартейс (Германия).В турнира на двойки Лазаров и Калин Манда от Румъния ще играят на четвъртфиналите по-късно днес срещу водачите в схемата Едуардо Дишингер и Кайо Силва от Бразилия.