Без проблеми за Винъс на старта в Рим

9 май, 2016
359 преглеждания

Винъс Уилямс се класира за II кръг на силния турнир на червени кортове в Рим. 35-годишната американка победи на старта сънародничката си Коко Вандевеге с 6:4, 6:3 за 88 минути.Бившата водачка в световната ранглиста проби за 5:3 в първия сет, Вандевеге незабавно върна пробива, но веднага след това отново загуби подаването си и това се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част Уилямс рано дръпна с 4:1 гейма и запази аванса си до края.

Така американката ще играе във втория кръг срещу победителката от мача между Тимеа Бабош (Унгария) и квалификантката Кики Бертенс (Холандия). 19-годишната рускиня Даря Касаткина поднесе изненадата в първите срещи от турнира, след като елиминира поставената под номер 16 Каролина Плишкова (Чехия) с 6:4, 6:4.