Федерер си осигури мач с Тийм

11 май, 2016
398 преглеждания

Вторият в световната ранглиста Роджър Федерер започна успешно участието си в турнира в Рим от сериите „Мастърс 1000“.В двубой от втория кръг швейцарецът победи Александър Зверев от Германия с 6:3, 7:5 след почти час и половина игра.В първия сет 34-годишният Федерер проби за 4:2. При следващото подаване на 19-годишния Саша, отстранил Димитров на старта, Маестрото стигна до сетбол, но съперникът го отрази.

Веднага след това обаче при своя сервис Роджър поведе с 40:0 и затвори частта при втората възможност.В следващата двамата си размениха по един пробив до 2:2. Федерер нанесе своя удар в 11-ия гейм, когато поведе с 40:0 при сервис на Зверев, потруди се доста, но направи брейк при четвъртата си възможност, след което спечели двубоя при първия си мачбол.В третия кръг швейцарецът очаква Доминик Тийм.

Австриецът преодоля Жоао Соуса от Португалия с 6:3, 6:2.