Григор стартира успешно защитата на трофея

16 Авг., 2018
413 преглеждания

Григор Димитров стартира с победа защитата на титлата от турнира от сериите Мастърс 1000 в Синсинати. Българинът постигна четвърта победа в четвъртия си двубой срещу Миша Зверев – 7:6 (5), 7:5 за час и 40 минути игра на централния корт.Мачът първоначално бе насрочен за около 22:00 часа българско време, но поради проливния дъжд над американския град започна към 02:00 след полунощ. Следващият съперник на Димитров на осминафиналите в Синасинати ще бъде носителят на 13 титли от Големия шлем Новак Джокович, който по-рано в сряда елиминира Адриан Манарино в три сета.

Припомняме, че миналата година Димитров спечели надпреварата в Синсинати без да загуби сет. Това беше първият турнир от подопбен ранг на сметката на българина. Този сезон в Синсинати се записаха всички най-добри тенисисти с изключение на Рафаел Надал, който се оттегли от участие в последния момент, след като спечели Мастърс 1000 в Торонто миналата седмица.