Рафа обърна Кириос и очаква Ноле

12 май, 2016
425 преглеждания

Поставеният под №5 и 7-кратен шампион в турнира Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на надпреварата в Рим, след като се наложи с 2:1 сета над Ник Кириос, в отделните части 6:7 (3), 6:2, 6:4. В началото на срещата и двамата си размениха по един пробив. Кириос успя дори да спаси сетбол при 4:5, когато Надал сгреши при бекхенд ретур. В последствие се стигна до тайбрек, където австралиецът влезе в отлична серия и след 3:3 миниточки не позволи на Рафа да запише дори точка.

Надал обаче отговори във втория сет и успя да пробие Кириос на 0 още в първия гейм. След това испанецът успя да поведе с 5:1 преди да изравни резултата след 6:2. В решаващия трети сет Рафа успя да вземе преднина от 3:1, след което в последствие затвори мача. В спор за място на полуфинал Надал ще срещне победителя от двубоя между Новак Джокович и Томас Белучи.