Костова отпадна на старта на квалификациите

21 Авг., 2018
298 преглеждания

Елица Костова загуби в първия кръг от квалификациите за US Open. Българката изигра силен мач, но отстъпи на французойката Фиона Феро, която заема 130-о място в класацията на WTA с 1:6, 7:5, 4:6 за 1 час и 53 минути игра.Българката не започна добре мача и загуби първата част с 1:6. Във втора Елица поведе още в началото с пробив и запази преднината си до 4:1.

При този резултат Костова загуби четири поредни гейма, за да изостане с 4:5 и да даде позволи на Феро да сервира за мача. Тук Елица се активизира и успя да реализира два поредни пробива и да спечели сета със 7:5. Французойката започна по-добре решителната трета част и поведе с 3:0 и два брейка. Костова отново успя да осъществи обрат и поведе с 4-3.

При 4:4 българката обаче допусна нов брейк и това се оказа фатално за изхода на мача.