Серина спаси сетбол и е на четвъртфинал

12 май, 2016
465 преглеждания

Световната номер едно Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на турнира в Рим на червени кортове, който е от категория „Интернешънъл“.Тя спечели американското дерби срещу Кристина Макхейл със 7:6(7), 6:1 след един час и 41 минути игра. В първата част Серина допусна проби за 2:3, но успя да го върне при 5:5. В тайбрека тя поведе с 6:4 точки, но Макхейл спечели следващите три разигравания и на свой ред стигна до сетбол, неутрализиран от 34-годишната Уилямс.

При третата си възможност тя затвори частта. Във втората интрига нямаше и след като 24-годишната Кристина взе подаването си, последваха шест поредни гейма за Серина.Трикратната победителка във Вечния град постигна общо четири пробива в мача, наниза седем аса и допусна три двойни грешки.Следващата съперничка на водачката в схемата ще бъде Светлана Кузнецова.

Рускинята спря пътя на полуфиналистката от 2015 г. Дария Гаврилова, като я победи с 6:2, 2:6, 6:3 след повече от два часа на корта.