Българките шампионки на Балканите до 15 г.

13 май, 2016
493 преглеждания

Отборът на България по тенис на маса за девойки до 15 години стана шампион на Балканиадата в Тиват (Черна гора). В първенството при по-големите, до 18 години, юношите и девойките ни спечелиха бронзови медали.На финала нашите кадетки победиха драматично тима на Румъния с 3-2 успеха.В първия мач Ивет Илиева загуби от Таня Плайн с 0:3.

После Калина Христова спечели с 3:2 над Кристина Варга. В мача на двойки Христова и Илиева загубиха с 1:3 гейма.Калина спечели още една победа след успех над първата ракета на румънките Таня Плайн с 3:2. В решителния мач Ивет Илиева надделя над Кристина Варга с 3:1 гейма и донесе шампионската трета победа, пише insport.

bg.Националният отбор за възрастта включва Калина Христова „Корабостроител 92“ (Варна), Виктория Петкова „Комфорт“ (Варна), Ивет Илиева и Мирослава Андронова от „Две Могили“.При момчетата до 15 г. България зае четвърто място на Балканиадата.

Съставите при кадетките и кадетите са водени от треньорите Даниела Христова от „Две могили“ и Стоян Поппетров от „Корабостроител 92“.Същевременно юношите и девойките ни спечелиха бронзови медали на Балканиадата до 18 г. в Тиват. Надпреварата се провежда едновременно с тази до 15 г.

На първенството девойки ни бяха в състав Мария Йовкова „Стоянстрой“ (Пловдив), Михаела Димова „Родопи“ (Момчилград), Кристина Враменцалиева „Стоянстрой“ (Пловдив) и Зарена Коева „Две Могили“.За юношите ни играха Константин Вътов и Стефан Тодоров от „Стоянстрой“ (Пловдив), Боян Иванов и Стефан Дошев от „Корабостроител 92“ (Варна).Национални треньори за възрастта са Тодор Тодоров от „Стоянстрой“ и Надежда Стоянова от „Родопи“ (Момчилград).