Аршинкова е Държавна шампионка на България (снимки)

1 Сеп., 2018
340 преглеждания

Петя Аршинкова ТК „Левски“, гр.София спечели титлата на Държавното лично първенство по тенис за мъже и жени, което се провежда на кортовете на спортен център „Хемус“ във Велико Търново. Надпреварата е под патронажа на кмета на старата столица Даниел Панов. Награденият фонд на първенството от 10 000 лева.

Във финалната среща Аршинкова победи с 6:0, 6:4 Хюлия Велиева ТК „Про спорт“, гр.София. Така Аршинкова дублира титлата си от Държавното първенство в зала през тази година. Тогава Аршинкова спечели титлата във финал отново срещу Велиева.

Победителките бяха наградени от Катерина Генова – генерален секретар на Българската федерация по тенис, Мариана Ненова – член на УС на БФТенис, Тодор Енев – капитан на България за Купа „Дейвис“ и Даниела Георгиева – собственик и управител на ТК „Хемус“.ГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛА И НАГРАЖДАВАНЕТО