Зечири взе гейм на световна шампионка

16 май, 2016
640 преглеждания

Отборът на България по бадминтон за жени допусна втора загуба на Световното първенство в Куншан, Китай, „Убер къп“.Националките отстъпиха с 0-5 на водачките в група „С“ от Тайланд и вече нямат шансове да се класират на четвъртфиналите.Единственият гейм за българките донесе първата ракета Линда Зечири. В оспорван мач левичарката от София взе гейм срещу световната шампионка от 2013 година и №2 в ранглистата Ратчанок Интанон, но в крайна сметка загуби след 21:17, 14:21, 15:21 след 54 минути игра.

В по два гейма отстъпиха Петя Неделчева и Мария Мицова на единично, както и двойките Габриела Стоева/Стефани Стоеви и Мицова/Неделчева.Във вторник България ще играе срещу Хонконг последния си двубой от групата.