Квалификантка отстрани водачката в Нюрнберг

19 май, 2016
475 преглеждания

Тръгналата от квалификациите холандкса Кики Бертенс се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на клей в Нюрнберг, Германия, след като отстрани водачката в схемата.Бертенс победи Роберта Винчи от Италия с 6:4, 7:6(4). Тенисистката от Ватеринген губеше с 1:4 във втория сет срещу опитната съперничка, но успя да навакса изоставането си и да стигне до тайбрек, който спечели.“Много съм щастлива от победата.

Винаги е добре да спечелиш няколко мача преди „Ролан Гарос“. Мисля, че играх добре, макар че започнах зле втория сет. Тогава заиграх по-спокойно, опитвах се да държа топката в корта. Станах по-агресивна и това даде резултат“, разкри 24-годишната холандка.

На четвъртфиналите тя среща американката Ирина Фалкони, надиграла №6 в схемата Мисаки Дои от Япония с 6:3, 5:7, 6:4.Отпадна и втората поставена Лаура Зигемунд. Германката загуби от Мариана Дуке-Марино от Колумбия с 6:7(6), 6:3, 1:6.