Шиникова се класира за втория кръг, Терзийска отпадна

6 Ное., 2018
330 преглеждания

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в английския град Шроузбъри с награден фонд 25 хиляди долара.Шиникова победи на старта представителката на домакините Фрея Кристи с 6:4, 6:4 за 93 минути игра. С този успех Изабелла спечели пет точки за световната ранглиста.Другата българка – Джулия Терзийска отстъпи в драматичен мач с 7:6(3), 3:6, 3:6 на Диана Марчинкевица от Латвия за 2 часа и 33 минути игра.

Терзийска поведе с 3:2 и пробив в решителната трета част, но загуби следващите четири гейма. Джулия започна турнира от квалификациите. Там тя записа две победи и заработи една точка за световната ранглиста.По-късно днес Шиникова и Терзийска започват участието си в турнира на двойки.