Найденова е на два четвъртфинала в Индия

14 Ное., 2018
262 преглеждания

Александрина Найденова се класира за четвъртфиналите на единично и на двойки на турнира в Музафангар (Индия) с награден фонд от 25 хиляди долара.Поставената под №7 Найденова победи с 6:0, 7:5 Мелани Клафнер от Австрия за 82 минути игра. Българката сервира за мача при 5:3 във втората част, но допусна пробив. При 6:5 Александрина стигна до два мачбола при сервис на Клафнер и още от първата си възможност затвори мача в своя полза.

За място на полуфиналите Найденова ще играе срещу четвъртата поставена Тереза Михаликова от Словакия, която е №395 в света.До момента Александрина заработи 9 точки за световната ранглиста.На двойки Найденова и Сара-Ребека Секулич от Германия се класираха за четвъртфиналите след успех над представителките на домакините Дженифър Люкхам и Саумя Виг с 6:1, 6:1 за 45 минути.