Мъри пак оцеля в пет сета

25 май, 2016
364 преглеждания

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Париж с подкрепата на BNP ParibasАнди Мъри се класира за III кръг на „Ролан Гарос“. Това стана факт, след като шотландецът постигна трудна победа в пет сета над французина Матиас Бург с 6:2, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3. Мъри, който и в предишния кръг срещна доста трудности и трудно елиминира Радек Щепанек в петсетов мач, отново се затрудни и трябваше да вложи всичките си умения, за да спечели срещу представителя на домакините.

Световният номер 2 взе първия сет с 6:2, но Бург изненадващо спечели следващите две части с 6:2, 6:4. Мъри изравни сетовете след 6:2 в четвъртия, а в решаващия пети сет поведе с 5:1 и макар че французинът върна един пробив, шотландецът успя да затвори с 6:3. В третия кръг първата ракета на Великобритания ще срещне хърватина Иво Карлович.