Второ поражение за сестри Стоеви на финалния Мастърс

13 Дек., 2018
278 преглеждания

Европейските шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха втора загуба в група „В“ на финала на Световните серии в Гуанчжоу (Китай) с награден фонд 1.5 милиона долара.Българките отстъпиха в равностоен мач пред Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонгай (Тайланд) с 16:21, 18:21 за 59 минути. Сестрите водеха с 16:12 в първия гейм, но съперничките им направиха серия от 9:0 и обърнаха резултата.

Във втората част се игра оспорвано до 14:14, след което тайландките поведоха с 19:15 и след 21:18 затвориха мача. Стефани Стоева и Габриела Стоева са на последно място в класирането в групата с две загуби. Начело с две победи са световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония). Утре българките ще играят срещу Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея).