Без да блести, Джокович продължава по план

26 май, 2016
400 преглеждания

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Париж с подкрепата на BNP ParibasВодачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за трети кръг на „Ролан Гарос”. Сърбинът далеч не изигра най-добрия си двубой, но въпреки това успя да запише чиста победа над Стив Дарси – 7:5, 6:3, 6:4 и продължава напред без загубен сет. За Ноле това беше победа №50 на Откритото първенство на Франция.

Именно „Ролан Гарос” обаче продължава да бъде единственият турнир от Шлема, който водачът в ранглистата все още не е печелил. Дарси пък заслужава похвали, тъй като започна в Париж още миналата седмица, когато преодоля успешно квалификациите. В спор за място на осминафинал Ноле ще се изправи срещу състезаващия се за Великобритания Аляз Бедене. Джокович започна отлично двубоя и след ранен пробив успя да поведе с 3:0 гейма.

Белгиецът обаче не се отказа и успя бързо да върне брейка, а в последствие и да изравни геймовете за 3:3. Когато сервира за място в тайбрек, Дарси се пропука и позволи на Ноле да стигне до 3 сетбола, като световният №1 се възползва от последния и откри резултата – 7:5. Втората част започна по абсолютно идентичен начин – ранен пробив и затвърждаване за преднина 3:0 гейма за Джокович. Този път обаче Ноле не трепна при свой начален удар и до края на сета не допусна изненади – 6:3.

С разменени пробиви започна и третата част, но в седмия гейм Джокович отново се справи с подаването на Дарси, след което успя да затвори срещата.