Дъждът не притесни Серина Уилямс

28 май, 2016
413 преглеждания

Серина Уилямс се класира за осминафинал на Откритото първенство на Франция. Водачката в световната ранглиста се наложи с 6:4, 7:6 (10) над една от местните представителки Кристина Младенович. Срещата продължи 2 часа и 10 минути като чисто игрово време, но бе прекъсната за близо 3 часа заради дъжд (преди тайбрека на втория сет). Първият сет бе решен от един пробив, дело на Уилямс в оказалия се последен 10-и гейм.

Непосредствено преди това световната №1 бе спасила 3 точки за пробив на своето подаване. През втората част Уилямс взимаше лесно геймовете си и подлагаше под напрежение началния удар на представителката на домакините, но до пробив така и не се стигна. Логично сетът се реши в тайбрек, където Уилямс се наложи с 12:10 точки, реализирайки петия си мачбол.В спор за място на четвъртфинал шампионката от миналата година ще се изправи срещу Елина Свитолина от Украйна, която по-рано през деня записа чиста победа над бившата водачка в ранглистата Ана Иванович.