Габриел Донев с първа титла от държавното първенство

24 Ян., 2019
296 преглеждания

Габриел Донев (ТК „НСА“, гр.София) спечели титлата от Държавното лично първенство по тенис на закрито мъже „Бул Инс“. Във финалната среща Донев победи с 6:4, 6:4 Александър Лазаров (ТК „Дема“, гр.София) за 1 час и 20 минути игра.

Това е първа титла за Габриел от Държавно първенство за мъже. През лятото на миналата година, Донев отстъпи във финала на първенството на открито от Лазаров.Донев започна по-добре мача и след пробиви в третия и в седмия гейм поведе с 5:2. Лазаров върна единия брейк, но Донев не позволи обрат и затвори сета с 6:4.

Във втората част Габриел отново поведе с два пробива при 4:1, което се оказа решаващо за крайния успех.Двамата финалисти получават „уайлд кард“ за квалификациите на изключително силното четвърто издание на турнира от сериите АТР 250 – Sofia Open.Наградите на призьорите връчиха Весела Лечева- член на УС на БФТ и Стоян Проданов- изпълнителен директор на „Бул Инс“.