Само в Tennis24.bg – цялата пресконференция на Цвети

31 май, 2016
405 преглеждания

Само в Tennis24.bg - цялата пресконференция на Цвети

Най-силната българска тенисистка Цветана Пиронкова за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. При доиграването на двубой, започнал в неделя, тя обърна №2 в схемата Агниешка Радванска с 2:6, 6:3, 6:3.Предлагаме Ви пресконференцията на Пиронкова след паметния й успех в Париж:Винаги сме мислели, че си някакво чудо на тревна настилка. Изненадана ли си да стигнеш до четвъртфинал на този турнир?

Цв.П: Да. Бих казала, че съм изненадана. Но мисля, че влязох в много добра форма в турнира.

Резултатите ми от предишните турнири не го показват, но се чувствам много добре. Всеки път, когато някой журналист, или приятел ме попита как съм, отговорът беше: „Странно е, но се чувствам много добре.“ Очевидно ми дойде времето и сега показах, че действително се чувствам в добра форма.Влезе днес в мача след загубен сет и при 0:3.

Какво си мисли в последните два дни и как се чувстваш след подобен обрат?Цв.П: Е, очевидно съм мислила по въпроса, защото 0:3 във втория сет беше сериозно. Но всъщност беше много тежък мач, защото първите няколко гейма ги играхме около 40 минути.

Обичам такива игра. Последните три гейма бяха бързи. Имах малко проблеми с крака. Не бях на 100% в началото на втория сет.

Но дъждът явно ми помогна, имах нужда от това прекъсване, за да говоря с физиотерапевта си. Почивката беше по-дълга от очакваното. Но не мога да се оплача. Добре ми се получи.

Мислиш ли, че можеше да спечелиш този мач без дъжда? В неделя изглеждаше, че тя наистина доминира?Цв.П.

: Да, тя беше в стихията си. Играеше наистина много добре. Но никога не знаеш. Не знам, не мога да кажа – не.

Борих се до края.Радванска беше много разстроена, че трябва да играе в такива условия. Каза, че организаторите трябвало да спрат мача. А според теб какви бяха условията, искаше ли да спрат мача?

Цв.П.: Е, условията бяха същите и за мен. И аз играх в дъжда.

Не съм любител на бавните кортове, тежките топки, но се опитах да не мисля за това, че вали и да се фокусирам на всяка точка. Очевидно проработи.Раздразниха ли те тези условия? Тя като че ли беше бясна, че трябва да играе в дъжда.

Цв.П.: Да. Но всъщност бях концентрирана върху себе си и играта си.

Не обръщах внимание на нейните реакции. Тя не реагира много, освен при 4:0. Тогава започна да ръми по-силно. Но това продължи само 5 минути, след това условията бяха като в предните два сета.

Да, не беше перфектно, но каквото е, такова.Играла ли си в такива условия преди?Цв.П: Случвало ми се е и преди.

Играем на всякакви условия. Обикновено, ако корта не е пригоден и се пързаля, спират мача. Но днес кортът беше горе-долу добър. Можехме да продължим и така и направихме.

Кога разбра, че при тези условия играта ти се получава?Цв.П.: Първите няколко гейма бяха много тежки.

Трябваше да се боря за всяка топка и да обръщам внимание на всеки важен момент в мача. Мисля, че се справих добре, особено във важните моменти. Опитвах се да съм по-агресивна, защото разбрах, че трябва да имам по-добра стратегия. Получи ми се и спечелих.