Шампионът от 2016 г. първи стигна четвъртфиналите

6 Февр., 2019
267 преглеждания

Роберто Баутиста Агут е първият, който си осигури място на четвъртфиналите на Sofia Open 2019. Испанецът, шампион в турнира от 2016 г., се наложи с 3:6, 6:3, 6:2 над Матю Ебдън в двубой, който продължи близо 2 часа. Австралиецът започна силно срещата и след ранен пробив поведе с 3:0 гейма.

Последваха силни минутки за Баутиста Агут и авансът на Ебдън бързо бе заличен – 3:3. В края на сета Баутиста Агут допусна изненадващ втори брейк, който му коства първата част. През втората резултатът вървеше гейм за гейм, преди испанецът да пробие за 5:3 и да вземе сета. Във финалния сет интрига липсваше, защото четвъртият поставен имаше видимо превъзходство и заслужено се поздрави с успеха.

В спор за място на полуфиналите Баутиста Агут ще срещне спечелилия мача Яник Маден – Мартон Фучович, които играят в четвъртък.