11-и пореден успех за Тийм в Аржентина

16 Февр., 2019
267 преглеждания

Шампионът от миналата година Доминик Тийм се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Буенос Айрес с награден фонд 590 хиляди долара. Поставеният под номер 1 Тийм надделя над Пабло Куевас (Уругвай) с 4:6, 6:4, 6:3 за 1:50 часа. 25-годишният австриец записа 11-и пореден успех в надпреварата, който спечели при предишните си две участия през 2016 и 2018 година.В спор за място на финала Тийм ще играе срещу номер 4 и фаворит на домакините Диего Шварцман (Аржентина), който елиминира Алберт Рамос с 6:1, 7:5 за 76 минути.

В другите два четвъртфинала номер 3 Марко Чекинато (Италия) победи Роберто Карбайес Баена (Испания) със 7:6 (3), 6:4, а Гуидо Пея (Аржентина) спечели срещу Хауме Мунар (Испания) с 6:7 (3), 7:6 (9), 6:1 в мач, продължил 3:05 часа.