Сестри Стоеви отстъпиха на световните №1

9 Мар., 2019
280 преглеждания

Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на двойки жени на силния турнир по бадминтон от Световните Суперсерии 1000 в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 милион долара.Българките, които са номер 8 в схемата, загубиха в равностоен двубой от водачките в световната ранглиста Юки Фукушима и Саяка Хирота (Япония) с 21:17, 15:21, 19:21. Двубоят продължи 80 минути и завърши половин час след полунощ българско време.Стефани Стоева и Габриела Стоева, номер 8 в света, спечелиха първия гейм, но съперничките им взеха втората част и изравниха резултата.

В третия гейм се игра точка за точка, но след 19:19 японките спечелиха две поредни разигравания и така затвориха мача. „Да, разочаровани сме, че загубихме днес, но беше един най-силните ни мачове. Благодарим за невероятната подкрепа“, написаха сестрите в профила си във Фейсбук.Надпреварата в Бирмингам е една от най-силните в календара на Световните Суперсерии по бадминтон.