Ветеран от Германия отстрани Новак Джокович

13 Мар., 2019
350 преглеждания

Германецът Филип Колшрайбер шокира шампиона от Аустрелиън Оупън Новак Джокович след 6:4, 6:4 на силния тенис турнир Индиън Уелс, с което записа първата си победа в кариерата над действащ номер 1 в света. Сръбската звезда Джокович играеше за първи път след рекордната си седма титла в Мелбърн и общо 15-а в кариерата от Големия шлем.31-годишният тенисист бе спечелил осем от предишните си девет сблъсъка, но нямаше отговор за отличната игра на 39-ия в света ветеран, който не успя да победи световния номер 1 в 11 предишни случая. Двубоят започна равностойно, но германецът проби подаването на колебливия Джокович в седмия гейм, а в последствие загуби и откриващия сет.

Вторият започна кошмарно за световния номер, който бе пробит още на старта, а след нов брейк Колшрайбер сервираше за мача при 5:2.Сърбинът върна един от пробивите, но за повече нямаше сили и така си тръгна рано-рано от надпреварата. По-късно той излезе на двойки заедно с тазгодишния си партньор Фабио Фонини и двамата се класираха за полуфиналите след успех над силния румънски дует Жан-Жулиен Рохер-Хориа Текау – 7:6 (6), 2:6, 10:6.Колшрайбер ще се изправи за място на четвъртфиналите в турнира срещу Гаел Монфис.