Барти съкруши мечтата на Квитова за първото място

27 Мар., 2019
274 преглеждания

Ашли Барти елиминира Петра Квитова в четвъртия кръг на турнира в Маями, който е с награден фонд с награден фонд 9 милиона долара, като по този начин сложи край на надеждите на чехкинята да оглави ранглистата.Поставената под номер 12 Барти победи третата в класацията на WТА Квитова със 7:6 (6), 3:6, 6:2 и си гарантира изкачване в топ 10 за първи път в кариерата си.Австралийката беше в серия от четири поредни загуби от съперничката, включително две в началото на сезона на родна земя, но този път не остави историята да й повлияе.Квитова пропиля ранен пробив аванс, а след това в тайбрека дръпна с 5:2 точки, а при 6:5 имаше сетбол, но допусна брат.

Във втората част чехкинята поведе с 3:0 гейма и не изпусна преднината си, за да изравни, но в решителната трета част Барти направи два късни пробива, за да триумфира.Така тя за първи път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнир от сериите „Премиър Мандатори“ на WTA, където ще срещне естонката Анет Контавейт.Номер 21 Контавейт се справи с 27-ата поставена Су-Вей Сие с 3:6, 6:2, 7:5, след като навакса изоставане от 0:4 гейма в решаващия трети сет.Квитова можеше да измести японката Наоми Осака от върха на световната ранглиста при достигане до финала в Маями.