Водачът Зверев изгърмя рано в Маракеш

12 Апр., 2019
337 преглеждания

Испанецът Хауме Мунар поднесе голямата изненада на турнира на червени кортове в Маракеш, който е от категория АТР 250. Мунар отстрани световния №3 Александър Зверев и записа най-голямата победа в своята кариера до момента.Мунар, който е част от академията на Рафа Надал, се наложи над германеца със 7:6 (1), 2:6, 6:3 за първата си победа над тенисист от топ 10.„Саша е страхотен играч и това е магически момент за мен.

Много съм щастлив. Чувствам се добре тук и тази победа значи много за мен“, сподели Мунар, който постигна четири пробива в мача и спаси и трите брейкбола на съперника в решителния трети сет.На четвъртфиналите световният №60 ще срещне Беноа Пер, за когото това ще бъде пети четвъртфинал в Маракеш. Пер преодоля своя сънародник Пиер-Юг Ербер с 6:4, 6:2 за 76 минути.