Кризата в играта на Марин Чилич се задълбочава

16 Апр., 2019
289 преглеждания

Поставеният под №7 в основната схема Марин Чилич записа пореден разочароващ резултат през сезона. Хърватинът отпадна след първия си мач в Монте Карло, където отстъпи с 3:6, 7:5, 1:6 пред Гуидо Пея. Срещата продължи 2 часа и 15 минути, през които Чилич направи повече от 50 непредизвикани грешки и допусна да загуби свой сервис-гейм цели 8 пъти. Загубата бе 5-а за последните 6 мача на Чилич.

Хърватинът вече е с отрицателен баланс от началото на сезона – 4 победи и 5 загуби. В третия кръг Пея ще срещне Стан Вавринка или Марко Чекинато, които затварят програмата на централния корт днес. По всяка вероятност аржентинецът ще запише дебют в Топ 30 на ранглистата при следващото ѝ обновяване в понеделник.