Колеблив старт за Новак Джокович

16 Апр., 2019
259 преглеждания

Световният №1 Новак Джокович стартира с трудна победа на турнира на червени кортове от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло. Сърбинът, който е двукратен победител в надпреварата, се нуждаеше от повече от два часа и половина, за да елиминира германецаФилип Колшрайбер с 6:3, 4:6, 6:4 във втория кръг на надпреварата.Така белградчанинът записа девети успех в 11 мача срещу съперника и взе частичен реванш за загубата си от Колшрайбер в Индиън Уелс през миналия месец.Джокович спечели първия сет със серия от три поредни гейма, а във втората част германецът реализира брейк за 3:1, след което последваха шест поредни пробива и така Колшрайбер изравни резултата.

Джокович дръпна с 2:0 гейма на старта на решаващата трета част, след което пропусна мачбол при 5:3 и сервис на съперника, както и още три в следващия гейм, но все пак затвори мача при петата си възможност.За място на четвъртфиналите той ще играе срещу победителя от срещата между Тейлър Фриц и Диего Шварцман.