Надал надви Ферер след здрава битка

25 Апр., 2019
253 преглеждания

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Барселона. Водачът в схемата победи своя сънародник Давид Ферер с 6:3, 6:3 за 1:57 часа.За бившия номер 3 в света Ферер, който участва с „уайлд кард“, това беше последен мач на турнира в Барселона. 37-годишният представител на домакините след две седмици ще сложи край на кариерата си на турнира от серията Мастърс 1000 в Мадрид.

Надал направи пробив за 4:2, който му беше достатъчен, за да спечели първия сет. Във втората част левичарят от Манакор поведе с пробив още в началото, но Ферер изравни 2:2. В петия гейм защитаващият титлата си Надал отново взе подаването на съперника си, а в деветия гейм стигна до нов пробив и затвори двубоя с четвъртия си мачбол.На четвъртфиналите Надал ще играе срещу победителя от мача между Стефанос Циципас (Гърция) и Ян-Ленард Щруф (Германия), който е по-късно днес.