Лазаров и Донски продължават в Созопол

9 май, 2019
404 преглеждания

Българите Александър Лазаров и Александър Донски се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по тенис за мъже „Санта Марина къп“ в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара, който е включен в календара на Международната федерация по тенис ITF. Общо седем българи участваха в днешните мачове от втория кръг на сингъл, но само двама от тях продължават напред. Номер 3 в схемата Лазаров победи Михаел Гьоклер (Австрия) с 6:0, 6:3 за 67 минути. На четвъртфиналите Лазаров ще играе срещу руснака Шалва Джанашия, пети поставен, който елиминира Симон Антъни Иванов (България) със 7:5, 4:6, 3:0 и отказ на Иванов поради контузия след 2:18 часа игра.

Александър Донски елиминира втория поставен Александър Лазов с 6:2, 6:2 за 82 минути и на четвъртфиналите ще играе срещу Никита Маштаков (Украйна). Маштаков поведе с 6:2, 2:0 срещу българина Габриел Донев след 56 минути, след което Донев се отказа.Водачът в схемата Алтуг Челикбилек (Турция) победи участващия с „уайлд кард“ Вениамин Нив (България) с 6:2, 6;4, а номер 7 Васил Кирков (САЩ) спечели срещу Пламен Милушев (България) с 6:2, 6:3. Номер 4 в схемата Кристиан Лозан (Русия) спечели срещу състезаващия се за Германия българин Милен Янакиев с 6:2, 6:4.

Васко Младенов и Вениамин Нив отпаднаха на четвъртфиналите на двойки след загуба от третите поставени Алтуг Челикбилек и Сарп Агабигун (Турция) с 2:6, 2:6 за 45 минути.