Шварцман на първи полуфинал в Мастърс сериите

17 май, 2019
238 преглеждания

Диего Шварцман се класира за първи път в кариерата си на полуфинал на турнир от сериите Мастърс 1000. Това стана факт, след като аржентинецът се наложи с 6:4, 6:2 над Кей Нишикори на турнира в Рим. За Шварцман това беше и първи успех над Нишикори в четвъртия дуел между двамата. Следващият съперник на Диего Шварцман ще стане известен тази вечер от сблъсъка между Новак Джокович и Хуан Мартин дел Потро, които ще се изправят един срещу друг в повторение на финала на US Open.

Изключително интересен беше първият сет на двубоя. Шварцман поведе с 5:0 гейма, но Нишикори се разигра и спечели 18 от следващите 22 точки, като по този начин върна и двата пробива пасив, като сервираше за изравняване на резултата. В този момент обаче японецът допусна нов брейк и сетът приключи. През втората част Шварцман не изпусна контрола и се поздрави с 18-ата си победа за сезона.