Джокович и Вавринка потеглиха с победи

27 май, 2019
268 преглеждания

Новак Джокович и Стан Вавринка стартираха с победи участието си на „Ролан Гарос“. Водачът в схемата и победител през 2016 година Джокович надделя над поляка Хуберт Хуркач с 6:4, 6:2, 6:2. Белградчанинът проби още в първия гейм, след което направи солиден мач с едва 14 непредизвикани грешки и 27 печеливши удара, за да триумфира за 96 минути.Сърбинът ще срещне във втория кръг „щастливия губещ“ от квалификациите Хенри Лааксонен (Швейцария), който елиминира друг квалификант Пабло Мартинес с 6:1, 6:0, 7:6(4).

Шампионът на „Ролан Гарос“ от 2015 година и поставен под номер 24 Вавринка пласира 19 аса за успеха над словака Йозеф Ковалик с 6:1, 6:7(3), 6:2, 6:3. Следващият съперник на швейцареца ще бъде Кристиан Гарин от Чили, който елиминира Райли Опелка (САЩ) със 7:6(5), 7:5, 7:6(7). Победителят от този мач ще бъде съперник в третия кръг на спечелилия срещата между Григор Димитров и номер 11 Марин Чилич (Хърватия).