Джокович и Нишикори заслужиха място във финалната осмица

3 юни, 2019
261 преглеждания

Световният №1 Новак Джокович и японецът Кей Нишикори се класираха за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Сърбинът нямаше никакви проблеми с Ян-Ленард Щруф и го победи с 6:3, 6:2, 6:2 за час и половина игра на централния корт „Филип Шатрие“. Джокович приключи срещата с 20 печеливши удара и 19 непредизвикани грешки и продължава напред без да загуби сет от началото на надпреварата. В спор за място на полуфиналите Ноле ще срещне победителя от срещата Фабио Фонини – Александър Зверев.

Място в следващия кръг заслужи и Кей Нишикори. Японецът се наложи с 3:2 сета при доиграването на двубоя срещу Беноа Пер – 6:2, 6:7 (8), 6:2, 6:7 (8), 7:5. Срещата беше прекъсната снощи заради настъпила тъмнина след третия сет. Днес Пер успя да вкара мача в пети сет, в който имаше преднина от 5:3 и сервис на своя страна.

Японецът обаче отказа да се предаде, спечели последните 4 гейма и си гарантира битка с Рафа Надал на четвъртфиналите. „Не знам какво да кажа, изоставах с 3:5 в третия сет, той сервираше за мача, но успях да обърна играта си, играх добре във важните моменти. Не е лесно да играеш дълги мачове, но се надявам да се възстановя. Надал е най-добрият на червено, ще се опитам да покажа най-доброто от себе си“, каза след срещата Нишикори.