Трета българска загуба в Бреша

4 юни, 2019
256 преглеждания

Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира в Бреша, Италия. Българката отстъпи с 1:6, 5:7 на 22-годишната австралийка Зоуи Хайвс, която е 197-а в световната ранглиста.Каратанчева изигра трагичен първи сет на собствен серивс, след като загуби всяко едно от четирите си подавания и стигна до един пробив за крайното 6:1 в полза на австралийката. Българката коригира подаването си във втората част и дори спаси четири разигравания за пробив в шестия гейм, с което изравни за 3:3.

Каратанчева спечели още два сервис-гейма до 5:6 и подаваше за тайбрек, но Хайвс спечели всички топки до 40:0 и се възползва още от първия си мачбол за победата.По-рано днес от турнира в Бреша отпаднаха още Изабелла Шиникова и първата ракета на България – Виктория Томова. /БТА