Австралийка и чехкиня ще спорят за титлата на Ролан Гарос

7 юни, 2019
379 преглеждания

19-годишната Маркета Вондрушова се класира за първия си финал в турнир от Големия шлем. Тийнейджърката от Чехия надигра Йохана Конта със 7:5, 7:6 (2), за да достигне до мача за титлата. Двете изиграха равностоен мач, но във важните точки Вондрушова показа повече концентрация. Тя продължава към финала без загубен сет.

Конта има за какво да съжалява, тъй като и в двата сета имаше преднина 5:3 гейма. Втората финалистка в Париж е №8 в схемата Ашли Барти. В непредсказуем мач австралийката отстрани другата сензация в турнира – 17-годишната Аманда Анисимова. Барти постигна обрат след 6:7(4), 6:3, 6:3.

Тя водеше в първия сет с 5:0, но Анисимова направи страхотен обрат и спечели тайбрека. След това тя губеше с 0:3, но взе седем поредни гейма, за да изравни резултата и поведе с 1:0 в третата решителна част. При 5:2 в своя полза Барти пропусна три мачбола на сервис на съперничката си и после два на свой начален удар. При последния обаче тя не сгреши и се класира а финал.

И за двете това е първо участие на финал на турнир от Шлема.