Кузманов на полуфинал в Пловдив

7 юни, 2019
256 преглеждания

Водачът в схемата Димитър Кузманов записа трета победа и се класира на полуфиналите на турнира от сериите „Фючърс“ на ITF на червени кортове в Пловдив с награден фонд от 15 хиляда долара. Надпреварата се организира от Българската федерация по тенис, Община Пловдив и ТК „Локомотив“.Националът за Купа „Дейвис“ се наложи в оспорван мач над Владислав Орлов от Украйна със 7:5, 2:6, 6:3 след 2:32 часа на централния корт на ТК „Локомотив“ в родния му град.25-годишният българин допусна ранен пробив, но успя да го върне и от 4:5 спечели три поредни гейма, а с това и първия сет.

Във вторият украинецът спечели след два брейка. В третия Мико пак влезе в серия и от 1:2 стигна до 5:2, за да затвори малко по-късно двубоя.Кузманов записа седем аса, но и пет двойни грешки в двубоя. Следващият съперник на втората ни ракета е четвъртият поставен левичар Бастиян Мая от Чили.